پرسشگر 11 اسفند 1402

برنامه‌ی «پرسشگر» به پیگیری چالش‌های تحول در نظام آموزشی منطبق بر دستورات و بیانات مقام معظم رهبری و بر اساس سند جامع علمی ‌کشوردر قالب گفتگوهای زنده، جمعه‌ها ساعت ۲۲:۰۰ از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.
جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، دکتر محمود مهرمحمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و دکتر حسنی مهمان برنامه «پرسشگر» بودند.

متن سخنرانی آقای دکتر محمود مهرمحمدی با موضوع عدالت آموزشی

نسخه‌ی تصویری و کامل این برنامه در تلوبیون

1 پاسخ
 1. سرباز
  سرباز گفته:

  مجری برنامه پرسشگر دانش آموزان را به حیوانات تشبیه کردند که تشبیه درست و خوبی نبود؛ چون انسان با حیوان فرق دارد.
  ما اگر عدالت آموزشی را از دید و نگاه معلمان بررسی کنیم، به یقین، بسیاری از چالش های عدالت آموزشی رفع خواهد شد. تمام معلمان کشور ما دغدغه ی مالی دارند و این در کیفیت آموزشی و به طور حتم در عدالت آموزشی تاثیر دارد.
  نکته ی بعدی دیدگاه مشترک نسبت به امر تعلیم و تربیت هست. هر زمان معلمان و اندیشمندان و مدیران اجدایی به یک دیدگاه و گفتمان مشترک در مورد مسائل تعلیم و تربیت رسیدند، آن وقت تحول آغاز خواهد شد.
  ما امروز با مسئله‌ی تحمیل برنامه ها در مدارس روبه رو هستیم و این برنامه ها بدون نظر معلمان ابلاغ می‌شود و نتیجه ای هم ندارد.
  ما امروزه با کمبود امکانات آموزشی مواجه هستیم…
  در مدل سازی هم بدون مشورت و نظر خواهی از معلمان موفق نخواهیم شد. مشکل اینجاست که ما فکر می‌کنیم همه چیز را اندیشمندان و نخبگان حل خواهد کرد که حل نمی شود.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *