کلاب فرهنگیان ایران، موضوع: ضرورت دراولویت قرارگرفتن مطالبات فرهنگیان و نیازهای آموزش و پرورش در برنامه هفتم توسعه

روز پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ راس ساعت ۲۰:۳۰ در کلاب فرهنگیان ایران

با سخنرانی و مدیریت : دکتر محمود مهرمحمدی

و تنی چند از ‌متخصصین طراز اول تعلیم و‌ تربیت ایران

https://www.clubhouse.com/join/%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86/dmbnJnUe/MKKp0vDp?utm_medium=ch_invite&utm_campaign=CW7nr38K35VptUyYvPZ5_g-194815

4 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  باسلام و احترام.
  چند نکته را می خواهم در باب سند تحول بگویم؛ ما فکر کردیم اگر یک سندی تدوین کنیم، دیگر همه ی مشکلات حل خواهد شد و به قولی آموزش و پرورش متحول خواهد شد .ما بعد از یک دهه دیدیم که سند تحول «نوشته ای بیش نیست». باید به این کالبد (سند تحول) یک روحی دمیده شود که البته با بخشنامه و تحمیل برنامه های یکدست برای همه‌ی مدارس امکان ناپذیر هست. به نظر بنده اولین و مهم ترین کار ما قبل از تدوین سند؛ تغییر نگرش معلمان از حافظه محوری به سمت خلاقیت محوری هست… سند تحول آمد، ناگهانی و نه گام به گام، توقعات تربیتی را بالا برد و این در حالی بود که معلمان کشورمان از ذهنیت سنتی و حافظه ای خارج نشده بودند.

  پاسخ
  • پشتیبانی سایت استاد محمود مهرمحمدی
   پشتیبانی سایت استاد محمود مهرمحمدی گفته:

   پاسخ دکتر مهرمحمدی:
   سلام اقای علیپور
   با شما کاملا موافقم.
   تدوین سند شاید شرط برای تحول بود، اما هرگز نباید شرط کافی شود. آموزش‌وپرورش آشکارا در در اجرای سند تحول ناتوان و ناموفق نشان داده است. نیاز به اعتماد خیلی بیشتر به مدارس و دادن فضای عمل به آن‌ها وجود دارد.

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی گفته:

    با تشکر از پاسخ شما. واقعاً لذت می برم به عنوان معلم ابتدایی با اندیشمندان تعلیم و تربیت تعامل دارم. نظر دیگر در باب سند تحول شاید این باشد که تدوین گران سند تحول بسته های صوتی و تصویری و حتی تدریسی بر مبنای ساحت های شش گانه تهیه کنند. برای مثال؛ اندیشمندی که در سند به تربیت دینی پرداخته، حداقل بیاید یک تدریسی در مورد یک موضوع دینی آن هم در کلاس زنده داشته باشد تا معلمان الهام بگیرند. البته این را هم می دانم که تدریس دانشگاهی با تدریس مدرسه ای فرق دارد.

    پاسخ
    • پشتیبانی سایت استاد محمود مهرمحمدی
     پشتیبانی سایت استاد محمود مهرمحمدی گفته:

     پاسخ دکتر مهرمحمدی:
     در این زمینه موضوع باید با مسئولان اجرای سند در آموزش‌و‌پرورش در میان گذاشته شود.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *